Jesteś tutaj

Burmistrz gościł drużynę Uskrzydlonych, reprezentantów Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w USA.

W środę, 8 sierpnia, burmistrz Augustowa Wojciech Walulik gościł w Urzędzie Miejskim członków drużyny Uskrzydleni, która reprezentowała Polskę na Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Grupa odwiedziła burmistrza wraz z trenerką, Joanną Denert.

Uczniowie ze Społecznej Szkoły spotkali się z burmistrzem w celu podzielenia się wrażeniami z wyprawy do Stanów Zjednoczonych oraz podarowania mu dyplomu z podziękowaniami za przyjacielskie wsparcie w czasie przygotowań zespołu do wspomnianej olimpiady. Burmistrz Augustowa był jednym z przedstawicieli lokalnych władz, które udzieliły wsparcia dzieciom w realizacji ich wyprawy za ocean.

Drużyna kreatywności Uskrzydleni powstała w Społecznej Szkole Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Augustowie i może pochwalić się m.in. zdobyciem trzech medali na XIII. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu, co umożliwiło im uzyskanie prawa do reprezentowania Polski na światowej olimpiadzie w Stanach Zjednoczonych Destination Imagination Global Finals 2018, w Knoxville w stanie Tennessee. Uskrzydleni w Stanach Zjednoczonych, za rozwiązanie Wyzwania Społecznego w III poziomie wiekowym i działania podjęte na rzecz uczniów ze specjalnymi potrzebami z lokalnej społeczności zostali wyróżnieni nagrodą specjalną – Nagrodą Oświecenia w Projekcie Zasięg. Tym samym stali się jedną z dwóch polskich drużyn, która miała okazję znaleźć się na scenie podczas Ceremonii Zamknięcia Global Finals i odebrać medale.

Olimpiada Destination Imagination opisywana jest jako największy na świecie program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, mający na celu rozwój kreatywności, innowacyjności oraz innych cennych umiejętności. W tym roku w zawodach brało udział 1400 drużyn z pięciu kontynentów, w tym 15 drużyn z Polski.

Wszystkim członkom grupy Uskrzydleni oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

 

GALERIA

Burmistrz gościł drużynę Uskrzydlonych, reprezentantów Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w USA.