Jesteś tutaj

Augustowski wieczór z okazji 460 lat Augustowa w Warszawie

Klub Augustowian w Warszawie skupia grono ludzi pochodzących z Augustowa od lat mieszkających w stolicy. Spotykają się regularnie, rozmawiając o kulturze, historii, tradycji Augustowa i twórczości lokalnych artystów. W środę, 19 kwietnia w Warszawie odbędzie się Wieczór Augustowski z okazji 460 lat Augustowa.

Podczas spotkania wystąpią dr hab. Anna Bitner-Wróblewska z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie, dr Wojciech Wróblewski z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, z prelekcją pt. Zagadkowe obrzędy pogrzebów Jaćwingów oraz Karol Nowakowski, twórca filmów dokumentalnych. Zaprezentowany zostanie również film Kanał Augustowski. Pomnik pracy rzetelnej.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie przy ul. Trębackiej 4 (sala konferencyjna 31 na parterze) o godz. 18.00. Wstęp z zaproszeniami.

Gospodarzem spotkania będzie Marek Kłoczko, augustowianin od lat mieszkający w Warszawie, poseł na Sejm I Kadencji, wiceprezes i dyrektor generalny Krajowej Izby Gospodarczej. Prowadzenie Bogdan Falicki, który również pochodzi z Augustowa.

GALERIA

Zaproszenie na Wieczór Augustowski z okazji 460 lat Augustowa