Jesteś tutaj

Augustowski Uniwersytet Dziecięcy inauguracja roku akademickiego 2019/2020

330 najmłodszych studentów rozpoczęło kształcenie w Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym. W inauguracji, która odbyła się w sobotę 23 listopada 2019 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej wzięli udział uczniowie z Augustowa, Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Sokółki.

50 uczniów augustowskich szkół podstawowych odebrało z rąk prorektora ds. studenckich prof. Jarosława Perszko oraz Burmistrza Miasta Augustowa Mirosława Karolczuka indeksy.

Cieszę się, że mali mieszkańcy Augustowa będą mogli atrakcyjnie spędzić 10 sobót - mówił burmistrz miasta nad Nettą Mirosław Karolczuk przeglądając program Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Dzisiaj dr hab. inż. Szczepan Piszczatowski, prof. PB wygłosił wykład zatytułowany: "Umiesz chodzić? Ale czy wiesz, jak to robisz?". Za tydzień np. spotkanie pod hasłem "Poszukiwacze zaginionej energii - patrząc na świat przez kamerę termowizyjną". W grudniu "Matematyczne rozmaitości" oraz "Bezpieczeństwo w sieci i pieniądz elektroniczny". W marcu zaś - spotkanie z programowaniem i historią fotografii. W maju organizatorzy zaproszą na "tropienie informacji" . To tylko niektóre tematy zajęć. Spotkania prowadzić będą oprócz pracowników Politechniki Białostockiej także przedstawiciele naszych partnerów - Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej czy Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Odrębne zajęcia przygotowuje też Galeria Sleńdzińskich oraz Muzeum Wojska w Białymstoku. W ramach PUD-u uczniowie szkół podstawowych, klas IV-VI, mogą poznać wybrane zagadnienia  nauki i sztuki oraz przekonać się, że nauka może być fascynująca.

Ten niezwykły projekt edukacyjny ma już 11 lat. Do tej pory z interaktywnych wykładów i warsztatów skorzystało 1270 małych studentów. W sobotę włodarze Białegostoku, Augustowa, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Sokółki wspólnie z prorektorem ds. studenckich dr hab. Jarosławem Perszko, prof. PB wręczyli kolejnym 330 małym żakom indeksy.

 

 

GALERIA