Jesteś tutaj

Augustowski skatepark otwarty!

Dzisiaj, 3 listopada 2017 r. został uroczyście otwarty, długo wyczekiwany przez młodzież, skatepark. W uroczystości wzięli udział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, miejscy radni oraz pasjonaci sportów ekstremalnych. 
 
Od dziś boisko przy budynku dawnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Młyńskiej będzie tętniło życiem. Miłośnicy jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX mogą już trenować swoje umiejętności na miejskim skateparku. Obiekt powstał dzięki zaangażowaniu i staraniom młodzieży, która zebrała podpisy pod petycją i wystąpiła z apelem o sfinansowanie inwestycji z budżetu miasta.
  
- Ostatni raz spotkaliśmy się tu 6 czerwca, kiedy oficjalnie ruszyła budowa skateparku. Niezmiernie miło mi, że możemy dzisiaj wspólnie świętować zakończenie inwestycji. Mam nadzieję, że obiekt spełni oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych zwolenników ekstremalnej jazdy na deskorolkach – powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. Rozwój infrastruktury sportowej jest zadaniem szczególnie mi bliskim. Niebawem, obok skateparku rozpocznie się budowa bazy dla kajakarzy, dzięki czemu Błonia nad rzeką Nettą staną się prawdziwym centrum sportowo–rekreacyjnym – dodał burmistrz Wojciech Walulik.
 
Koszt budowy skateparku wyniósł 777 000 zł. Wykonawcą obiektu była firma ZINPRO z Jeleniej Góry. Na specjalnej płycie żelbetowej o wymiarach 34 m na 21 m powstały przeszkody betonowe o różnym stopniu trudności, przystosowane do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i BMX-ach. Administratorem obiektu jest Gmina Miasto Augustów. Zasady korzystania z obiektu zostały określone w Regulaminie, którego treść dostępna jest na tablicy informacyjnej zlokalizowanej bezpośrednio przy skateparku. Wstęp na teren obiektu jest bezpłatny.

GALERIA

Augustowski skatepark otwarty!
Augustowski skatepark otwarty!
Augustowski skatepark otwarty!
Augustowski skatepark otwarty!
Augustowski skatepark otwarty!
Augustowski skatepark otwarty!