Jesteś tutaj

Augustów uczestniczył w Forum Ekonomicznym w Krynicy

 
W tym roku tematem wydarzenia był „Projekt Europa - jaki przepis na następne dekady?” W ramach forum odbyło się 6 sesji plenarnych, 180 paneli dyskusyjnych, wykładów warsztatów i debat, prezentacje narodowe i regionalne. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej wyrazili eksperci, przedstawiciele polityki, mediów oraz świata nauki i kultury.

„Uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu gospodarczo – politycznym, to jeden ze sposobów na dotarcie do poważnych inwestorów potrzebnych dla miasta” – powiedział burmistrz Karolczuk.
„Skierowałem swoją uwagę na te panele dyskusyjne i wykłady, które pozwalały, z jednej strony na czerpanie doświadczeń z działań innych samorządów, a z drugiej dawały szansę na zdobycie kontaktów i informacji przydatnych do pozyskania inwestorów dla tworzącej się w Augustowie Specjalnej Strefy Ekonomicznej” - dodał Mirosław Karolczuk.

W tym aspekcie, za szczególnie interesujące należy uznać następujące panele dyskusyjne: „Atrakcyjność inwestycyjna a siła regionu”, „Cyfrowe możliwości w Polsce i Europie”, „Jakie zmiany czekają nas w samorządach?”, „Jak skutecznie rozwiązać problem SMOGU?”, „Nowe metody partycypacji obywatelskie j- moda czy skuteczne narzędzie działania samorządu?”, „Plan odbudowy wzrostu w Unii Europejskiej” (panel dyskusyjny z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego).

Na forum został również zaprezentowany folder inwestycyjny o Augustowie, który był szeroko eksponowany i promował nasze miasto jako najlepsze miejsce do życia oraz inwestycji.
 

 

GALERIA

Miroslaw Karolczuk Zastępca Burmistrza AuguMirosław Karolczuk Zastępca Burmistrza Augustowa w Krynicystowa w Krynicy
Panel dyskusyjny z udziałem Premiera Morawieckiego
Panel dyskusyjny
Panel dyskusyjny
Folder inestycyjny Augustowa w Krynicy