Jesteś tutaj

8 tygodni do zdrowia - program Akademii NFZ

8 tygodni do zdrowia to program profilaktyczno-treningowy Akademii NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia chce zachęcić Polaków do regularnej aktywności fizycznej, która jest znakomitym sposobem na wzmocnienie odporności tak ważnej w czasach pandemii oraz znakomitą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie. Udział może wziąć każdy, niezależnie od dotychczasowego zaangażowania sportowego czy sprawności.

Szczegóły dotyczące programu dostępne na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/8-tygodni-do-zdrowia/

 

8 tygodni do zdrowia. Chcesz zrzucić kilka kilogramów? Poprawić wydolność lub kondycję? Mieć więcej siły? Zapraszamy do programu AKADEMII NFZ. 8 filmów z treningami. Osiem 35-minutowych programów na kolejne tygodnie. 1. Adaptacja, czyli zaczynamy. 2. Budujemy wydolność. 3. Ćwiczymy z obciążeniem. 4. Tabata i nasze pierwsze interwały. 5. Wzmacniamy siłę mięśni. 6. Poznajmey interwały profesora Gibali. 7. Czas na interwałowy HIIT. Etap 1. 8. Gotowi na interwałowy HIIT. Etap 2. Trenujemy bezpiecznie. Ćwiczenia są bezpieczne i skuteczne. Jednak zanim rozpoczniesz treningi, odpowiedz na pytania z formularza PAR-Q. Jeśli choć na jedno z pytań zawartych w tym tekście odpowiesz twierdząco – porozmawiaj z lekarzem o ewentualnych przeciwwskazaniach do aktywności. Dla własnego bezpieczeństwa. Treningi zostały przygotowane przez profesjonalnych trenerów. Fizjoterapeuta Przed każdym treningiem demonstruje jak poprawnie wykonać ćwiczenia. Lekarz. Omawia zdrowotne korzyści wysiłku fizycznego oraz przedstawia tygodniowy plan samodzielnej aktywności. Psycholog. Motywuj nas i zachęca do wytrwałości. Trenujesz w domu za darmo o dowolnej porze.

 

Film startowy. To nasz przewodnik po programie. Tu poznasz naszych ekspertów i dowiesz się na czym polega nasz plan. Narastająca intensywność. Zaczynamy od treningu adaptacyjnego i 100 minut aktywności tygodniowo, by po ośmiu tygodniach wykonywać zaawansowane treningi, takie jak Tabata. Będziemy coraz sprawniejsi. Sprawdzamy postępy. Skąd wiemy, że nasz wysiłek przynosi efekty? Są na to 3 sposoby: Testy/Obwody/ Waga. Test coopera. Biegniemy 12 inut. Mierzymy dystans o porównujemy wynik z naszą grupą wiekową. Test marszowy. Idziemy 4,8 km najszybciej jak potrafimy, mierzymy czas marszu, a wyniki sprawdzamy w tabelce, w swojej grupie wiekowej. Obwody. Mierzymy obwody i co dwa tygodnie sprawdzamy czy nastąpiła zmiana. Waga. Wiadomo, zawsze prawdę nam powie. Jeśli będziemy ćwiczyć uczciwie, wynik jest gwarantowany – masa ciała będzie spadać. Filmy z treningami, tabele, programy i informacje są dostępne na www.akademia.nfz.gov.pl. Właściwe odżywianie. W drodze do zdrowia nie zapominamy o właściwym odżywianiu. Stwórz własną dietę dopasowaną do Twojego wzrostu, masy ciała, wieku i zapotrzebowania kalorycznego. Zrealizuj swój cel zapraszamy! Start 29 września 2020