Jesteś tutaj

200 nowych miejsc pracy w Augustowie – rozbudowuje się augustowska fabryka BAT

Augustowską fabrykę koncernu British American Tobacco (BAT) czekają duże zmiany. W związku z przeniesieniem przez BAT części produkcji z Niemiec do Polski, augustowski zakład stanie się jedną z największych fabryk British American Tobacco na świecie. – Cieszę się, że samorząd miejski przyczynia się do pozytywnych zmian w mieście, a rygorystyczna ustawa uzdrowiskowa już nie blokuje rozwoju istniejących w Augustowie zakładów przemysłowych – zaznacza burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.
 
W środę, 27 lipca dyrektor fabryki BAT w Augustowie Volkan Oruk przedstawił nowe perspektywy rozwoju zakładu zaopatrującego w papierosy 44 rynki zagraniczne. W związku z decyzją koncernu British American Tobacco o zamknięciu fabryki Bayreuth w Niemczech, duża część wolumenu produkcji BAT zostanie przeniesiona do Augustowa. Pracę w rozbudowanej augustowskiej fabryce znajdzie ponad 200 osób.
 
– 200 nowych miejsc pracy spowoduje, że łączne zatrudnienie w naszej fabryce w Augustowie osiągnie poziom niemal 1000 osób i sprawi, że będzie to jedna z największych fabryk British American Tobacco na świecie – podkreśla Volkan Oruk, dyrektor fabryki BAT w Augustowie. – Polska jest świetnym miejscem do inwestowania, głównie przez wzgląd na pracowitość i profesjonalizm pracowników. Polska jest ponadto krajem dynamicznie rozwijającym się pod względem infrastrukturalnym, członkiem Unii Europejskiej ze świetnie działającym wspólnym rynkiem wewnętrznym. To wszystko sprawia, że prowadzenie działalności w Polsce jest opłacalne i przynosi duże korzyści – dodaje dyrektor fabryki BAT w Augustowie Volkan Oruk.
 
Dyrektor augustowskiego zakładu BAT Volkan Oruk podkreślił także, że na rozwój firmy wpływa także znakomita współpraca z władzami miasta. Na konferencję prasową zostali więc zaproszeni burmistrz Augustowa Wojciech Walulik i starosta augustowski Jarosław Szlaszyński. 
– Firma British American Tobacco już na stałe wpisała się w krajobraz gospodarczy naszego miasta. Z wielką radością przyjmujemy wiadomość, że fabryka będzie się rozbudowywała – zaznaczył burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. – Pragnę także podkreślić, że działania samorządu miejskiego w Augustowie również przynoszą konkretne, wymierne korzyści. Przypominam, że rygorystyczna ustawa uzdrowiskowa uniemożliwiała rozwój gospodarczy miasta przez kilka ostatnich lat. Spowodowaliśmy zmianę statusu uzdrowiska, zamykając strefę uzdrowiskową w jednej dzielnicy, a dzięki temu istniejące na terenie miasta zakłady przemysłowe mogą się rozwijać. Liczymy także, że będą powstawać nowe zakłady – dodaje burmistrz Augustowa Wojciech Walulik. – British American Tobacco to czołowy augustowski zakład produkcyjny pod każdym względem: organizacji, wydajności pracy, wyznaczania nowych standardów i trendów, również w zarządzaniu kapitałem ludzkim. Takie firmy są w Augustowie niezbędne i takich firm chcemy mieć w mieście najwięcej. I w tym celu tworzymy w Augustowie Strefę Aktywności Gospodarczej, obejmującą 17 ha, którą lada chwila będziemy uzbrajać. Ale głównym kołem zamachowym są istniejące już w Augustowie zakłady przemysłowe, na czele z British American Tobacco, dlatego gratuluję całemu zarządowi fabryki i życzę sukcesów w rozwijaniu zakładu.
 
British American Tobacco już rusza z rekrutacjami. Poszukiwani są przede wszystkim: mechanicy, elektronicy, osoby z przygotowaniem inżynieryjnym, a także doświadczeniem w obsłudze i budowie maszyn przemysłowych. Rozbudowywane będą także działy produkcyjne, dział jakości czy logistyka. BAT oferuje pracownikom nie tylko stabilność zatrudnienia przy umowie o pracę oraz konkurencyjne wynagrodzenie, ale także jeden z najlepszych w Europie systemów rozwoju i podnoszenia kwalifikacji pracowników. – Pracownicy są głównym filarem naszej firmy. To dzięki ich wytężonej pracy, a także nowoczesnemu systemowi wsparcia ich w rozwoju zawodowym, jesteśmy jedną z najlepiej działających fabryk w Polsce – podkreśla Krzysztof Kotfis, kierownik łańcucha dostaw w fabryce BAT w Augustowie.
 
British American Tobacco obecne jest w Polsce od 1991 roku, a od 1996 zarządza augustowskim zakładem. Rozwój fabryki w Augustowie spowoduje, że firma wkrótce zatrudniać będzie łącznie ok. 3400 pracowników w Polsce. Dotychczas koncern zainwestował w augustowski zakład ponad 1,7 mld zł, a wraz ze zmianami poziom inwestycji będzie wzrastał. Każdego roku rośnie także produktywność augustowskiej fabryki. Firma jest dumna, że dba o jakość środowiska pracy i bezpieczeństwo pracowników, co prowadzi do osiąganych wyników, jak 1365 dni bez wypadku w zakładzie. Rozwój fabryki ma zaowocować w 2018 roku 1000 pracowników fabryki oraz 250 osobami zatrudnionymi w firmach zewnętrznych, jak również najwyższym poziomem produkcji w Europie. Informacje o rekrutacjach w BAT publikowane są na stronie: www.pracawbat.pl 
 

GALERIA

Rozbudowa fabryki BAT w Augustowie
Rozbudowa fabryki BAT w Augustowie
Rozbudowa fabryki BAT w Augustowie
Rozbudowa fabryki BAT w Augustowie
Rozbudowa fabryki BAT w Augustowie